Termékszavatosság, mint új fogyasztóvédelmi szabály
Bizalmi vagyonkezelés, mint új jogintézmény a tulajdon védelmére
A bizalmi vagyonkezelés fogalma eddig ismeretlen volt a magyar jogban. Az angolszász jogban már létező ‘trust’ jogintézményéhez hasonlóan, bizalmi vagyonkezelés néven vezette be az új polgári törvénykönyv a magyar jogba.az új jogintézmény beiktatása a hazai jogba azt a gyakorlati igényt igyekszik kielégíteni, amely a tulajdonosi és a döntési pozíciók szétválásának jogszabályi hátterét alapozzák meg. Az intézmény leginkább a már létező megbízási szerződéshez áll a legközelebb, hiszen itt is kiemelt szerepet játszik a bizalmi jelleg (nem véltelen tehát az angol elnevezés is amely magyarul bizalmat jelent).
Mit vigyek magammal a cégalapításhoz?
- személyi azonosító okmányokat (személyi igazolvány, vagy útlevél, lakcímkártya, adókártya )
- székhelyként, telephelyként megjelölt ingatlanok tulajdonosai, haszonélvezői által aláírt, tanúkkal hitelesített hozzájáruló nyilatkozatotot az ingatlan használatához
- ingatlan tulajdoni lapját
Mire lesz szükség a cégalapításhoz?
- tagok neve és adatai (személyigazolvány szám, anyja neve, születési hely, idő, személyi szám, lakcím)
- nyilatkozat arról, hogy a vagyoni betétet a házipénztárba befizette a tag
- székhely címe
- telephely címe
- a társaság fő tevékenysége
Mire kell figyelni a cégnév kiválasztásakor?
A cég nevének olyan mértékben kell különböznie a korábban nyilvántartásba vett más jogi személy elnevezésétől, hogy az ne legyen összetéveszthető. A cég neve nem kelthet a valósággal ellentétes látszatot. Típusára, vagy formájára vonatkozó elnevezést fel kell tüntetni. ( Kft., Bt., Kkt., Rt.) Ha a név a cég tevékenységét is tartalmazza, akkor a tevékenységet is magyar nyelven, a magyar helyesírás követelményeinek megfelelően kell feltüntetni.
Kell bankszámlát nyitnom? Ha igen, mikor?
Mekkora tőke szükséges az egyes cégek alapításához?
Kft. alapításához 3.000.000 Ft. Törzstőke szükséges. ( ennek minumum 30%-ának készpénznek kell lennie, többi lehet apport. )